Laivybos inspekcija. Foto: Jurgita Andriejauskaitė /15min.lt

Laivybos inspekcija. Foto: Jurgita Andriejauskaitė /15min.lt

Jūros šventės metu Lietuvos saugios laivybos administracijos (toliau – Administracija) Laivybos kontrolės skyriaus ir Pramoginės laivybos skyriaus inspektoriai, vykdydami saugios laivybos kontrolės reidus Danės upėje ir Kuršių mariose bei Atmatos upėje–Kuršių mariose, surašė 25 administracinių teisės pažeidimų protokolus (toliau – ATPP) vidaus vandens transporto priemonių naudotojams.

Keturiems pramoginių laivų laivavedžiams ATPP surašyti už vandens transporto priemonės vairavimą būnant neblaiviems. Dviems – už kelio ženklų nesilaikymą (dėl didelio greičio sukėlė bangavimą Danės upėje), keliems – už plukdymą transporto priemone didesnį nei leistinas keleivių skaičių, kitiems – už transporto priemonės vairavimą, kai laivavedžio teisėse nurodyta transporto priemonės variklio galia buvo mažesnė nei vairuotos transporto priemonės. Patikrinimų metu kai kuriuose laivuose nerasta gelbėjimosi priemonių bei gesintuvų arba vietoje gelbėjimosi liemenių rastos palaikomosios liemenės.

Administracija primena, kad motoriniams laivams, kurių variklio galingumas iki 10 AG, plaukiojimo rajonas Baltijos jūros priekrantės vandenyse yra nustatytas ne daugiau kaip 3 km nutolstant nuo kranto bazinės linijos. Visi motoriniai laivai, kurių variklio galia virš 5,4 AG turi būti valdomi kvalifikuoto asmens, turinčio reikiamą diplomą arba kvalifikacijos liudijimą.

Laivo įgulos nariai bei visi kiti laive esantys asmenys privalo turėti gelbėjimosi liemenes. Reikalavimus gelbėjimosi liemenėms nustato Tarptautinis gelbėjimosi liemenių kodeksas, o patikra atliekama vadovaujantis LR susisiekimo ministro 2006 m. lapkričio 13 d. įsakymu Nr. 3-430. Sertifikuotos kietos gelbėjimosi liemenės tikrinamos laivo įgulos (kapitono-laivavedžio) ne rečiau kaip vieną kartą per mėn. Pripučiamos gelbėjimo liemenės tikrinamos laivo įgulos (kapitono-laivavedžio) ne rečiau kaip vieną kartą per mėn. ir kartą per metus aprobuotose techninės priežiūros bazėse. Tikros gelbėjimosi liemenės nuo palaikančiųjų liemenių skiriasi tuo, kad jos turi vadinamas apykakles, kurios be sąmonės įkritusį į vandenį skęstantį žmogų per 5 s iš bet kokios padėties atverčia į tokią padėtį, kad jo burna būtų ne mažesniu kaip 120 mm atstumu nuo vandens paviršiaus.

Administracija primena, kad nuo 2012 m. liepos 1 d. Lietuvos Respublikos vidaus vandenų laivų registre registruoti nereikia nesavaeigių vidaus vandens transporto priemonių: irklinių valčių, burinių laivų, kurių korpuso ilgis trumpesnis kaip 6 m, turistinių plaustų, kurių keliamoji galia mažesnė kaip 500 kg.

 

https://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2013/07/lparas-1024x592.jpghttps://www.vandensmoto.lt/wp-content/uploads/2013/07/lparas-150x150.jpgMindaugasNaujienosJūros šventė,Laiv,Laivavedžio kursai,Laivybos inspekcija,Saugios laivybos administracija
Jūros šventės metu Lietuvos saugios laivybos administracijos (toliau – Administracija) Laivybos kontrolės skyriaus ir Pramoginės laivybos skyriaus inspektoriai, vykdydami saugios laivybos kontrolės reidus Danės upėje ir Kuršių mariose bei Atmatos upėje–Kuršių mariose, surašė 25 administracinių teisės pažeidimų protokolus (toliau – ATPP) vidaus vandens transporto priemonių naudotojams. Keturiems pramoginių laivų laivavedžiams...